Dla Rodziców 2021-11-15T19:05:27-05:00
Szanowni Państwo, 
 
już niedługo rozpoczniemy kolejny, dziesiąty już, rok szkolny w Akademii Jana Pawła II. Przesyłam ważne informacje związane z powrotem na zajęcia. 
Proszę o uważne zapoznanie się z treścią wiadomości zamieszczonych poniżej.
 
Pierwszy dzień
Rok szkolny rozpoczynamy w sobotę, 18 września. O godzinie 9:00 zapraszamy na mszę świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (Sacred Heart Church). Po mszy uczniowie przejdą do klas w budynku szkolnym na spotkania z wychowawcami. Zajęcia będą trwać do godziny 13:30. Uczniowie powinni przynieść ze sobą lunch oraz odpowiednią ilość wody/napoju.
 
Kolejne zajęcia 
Sobotnie zajęcia Akademii JPII rozpoczynają się o godzinie 9:45, kończą o 13:30. Uczniowie zapisani na katechezę zaczynają o godzinie 8:45. Wszelkie pytania związane z katechezą proszę kierować do p. Anny Hałajko, tel.: 732-762-6526, email: ahalajko@gmail.com. 
 
Maseczki
Maseczki są obowiązkowe podczas poruszania się w budynku szkolnym. W klasie, siedząc w ławkach i zachowując odległość, uczniowie mogę zdjąć maseczki. 
 
Lunch
Ze względu na sytuację związaną z pandemią, postanowiliśmy tymczasowo wstrzymać sprzedaż pizzy. Uczniowie klas 1-11 będą mieli przerwę, podczas której przejdą do stołówki, by spożyć posiłek przyniesiony z domu. Aby zachować dystans pomiędzy uczniami klasy starsze podzielone będą na trzy grupy. 
Nasze przedszkolaki i uczniowie zerówki, wzorem lat poprzednich, lunch będą jeść w klasach. 
Sprzedaż pizzy wznowimy, gdy sytuacja związana z pandemią ulegnie poprawie.
 
Wejście i wyjście
Uczniowie wchodzą i wychodzą tymi samymi drzwiami.
Wychowawcy po zajęciach wyprowadzą dzieci na zewnątrz budynku.
W przypadku rodzin z kilkorgiem dzieci, należy używać wejść przyporządkowanych odpowiednim klasom.
Jeżeli wychowawca otrzyma upoważnienie od Rodzica, uczniowie klas starszych mogą wychodzić sami.
Osobnym mailem prześlę plan i detale dotyczące miejsca wejścia wyjścia dla poszczególnych klas. Mail zostanie wysłany po 11 września.
Prosimy, aby Rodzice nie wchodzili do budynku szkolnego.
 
Powyższe procedury wejść i wyjść wprowadzone zostały w celu ograniczenia wielokierunkowego ruchu na korytarzach szkolnych.
 
Odbiór ucznia przed zakończeniem zajęć. Późniejsze przybycie na lekcje.
W obu przypadkach prosimy o wcześniejsze poinformowanie wychowawcy i kierowanie się do głównego wejścia w celu wcześniejszego odbioru dziecka lub w przypadku jego późniejszego przybycia.
Podręczniki:
Informacja na temat podręczników zostanie wysłana w najbliższym czasie. 
Dyżury:
Zapisy na dyżury odbywać się będą drogą mailową. Maile proszę kierować do p. Aleksandry Rosół: arosol@akademiajanapawla2.org podając w temacie słowo dyżur. 
Obecność Rodziców w szkole.
Poza dyżurnymi,  Rodzice nie powinni przebywać na terenie szkoły. Komunikacja z wychowawcą lub administracją szkolną odbywać się będzie drogą mailową albo telefoniczną. Biuro szkolne otwarte będzie w celu dokonania rejestracji czy uregulowania opłat. 
Parking:
Prosimy nie blokować wąskiej ulicy przed głównym wejściem do szkoły oraz nie zastawiać podjazdów należących do rezydentów ulicy Cedar. 
Zapisy:
Rodzice którzy nie zarejestrowali jeszcze swoich pociech, będą mogli dokonać zapisu w pierwszy dzień szkoły. Formularze rejestracyjne, karty płatności oraz informacje dotyczące opłat dostępne są na stronie szkolnej: https://www.akademiajanapawla2.org/zapisy/
 
Z wyrazami szacunku
Joanna Moczulski
Dyrektor Akademii Jana Pawła II
CENNIK PODRĘCZNIKÓW
OBOWIĄZKI DYŻURNEGO